Renk seçin:


Android’mi iOS’mu?

  • 28 Ekim 2015
  • 1.525 kez görüntülendi.
Android’mi iOS’mu?

Hiç şüphesiz bir gerçek ki Android, Dünya’da en yaygın işletim sistemi. Android ekosistemi Dünya genelinde yüzde 80’lik bir kesime sahip.

android-ios-apple-iphone

Android Dünya genelinde giderek yaygınlaşmış durumda. Bunda Samsung, LG, HTC, Sony, Huawei vs gibi telefon üreticilerinin de katkısı var.

Android ekosisteminin bu kadar yaygın olmasının nedeni telefon üreticilerinin Android’e yatırım yapmış olması. Android; 2.3 işletim sisteminden sonra giderek yaygınlaşmaya başladı.

2.3, 5.0. 5.1 ise yükselişin tavan yaptığı İşletim Sistemleri oldu. Dünya genelinde; Android 4.4’ü kullanan yüzde 38.9’luk bir Kullanıcı Kitlesi varken Android 5.0’ı kullanan kesim yüzde 15.6, Android 5.1’i kullanan ise yüzde 7.9’luk bir Kullanıcı Dilimi var.

iOS ise Dünya genelinde yüzde 18.4’lük bir Kullanıcı Dilimine sahip. iOS 8’i kullanan kullanıcı sayısı yüzde 30, iOS 9’u kullanan kullanıcısı sayısı yüzde 61 ve Diğer iOS sürümlerini kullanan Kullanıcıların sayısı ise yüzde 9. Görüldüğü üzere Android bu yarışa açık ara önde gidiyor. Windows Phone’un ise daha gidecek çok yolu var.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. canemir dedi ki:

    Kesinlikle Bilgisayar ve Telefonda kararlılık ve verimlilik isteniyor ise iOS üzerine tanımam.

BİR YORUM YAZ

*