Renk seçin:


Facebook’tan İnanılmaz Güncelleme

  • 28 Ekim 2015
  • 307 kez görüntülendi.
Facebook’tan İnanılmaz Güncelleme

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi konumunda bulunan ve tüm dünyada milyonlarca kullanıcı bulunan Facebook yeni güncellmesini yolladı Yeni güncellemede Gönderi Zamanlama tüm profillerde kullanabilir duruma getirildi.

facebook-guncelleme

Facebook’un güncellediği ‘Gönderi Zamanlama’ özelliği, artık kullanıcıların profillerinde de kullanılabilir duruma geldi.
Facebook, her geçen gün çok daha kullanışlı bir hale geliyor. Yayınladığı kullanıcı odaklı güncellemelerin arasına bir yenisini daha ekleyen şirket, ‘Gönderi Zamanlama’ özelliğini artık kişilerin özel olarak kullanmasını sağladı.

Facebook’ta eğer bir sayfanız varsa, içeriği (yazı, fotoğraf, video vs) istediğiniz bir tarihe zamanlayabiliyordunuz. Artık bu özellik kişisel hesaplar için de geçerli oldu. Bundan sonra tıpkı sayfalarda olduğu gibi kişisel hesaplarınızdan da gönderileri zamanlayabileceksiniz.

Facebook şu sıralar sık sık günceme geliyor. En son yeni video özelliğini duyuran Facebook, bu özelliği ülkemizde de kullanıma sundu. Şimdi ise yeni bir arama özelliği duyuruldu.

Bir süredir önemli bir ihtiyaç olarak görülen gönderilerin aranması resmi olarak duyuruldu. Android, iOS ve tarayıcı üzerinden Facebook gönderilerine arayarak da ulaşmak mümkün olacak. Ancak tüm gönderilere değil.

Söz konusu yeni özellikte arama ekranına yazdığınız kelimeler artık gönderiler içerisinde de aranarak. Kullanıcıların durum güncellemeleri ve yapılan paylaşımlara ilgili aramalarla ulaşmak mümkün olacak. Ancak herkesin gönderilerine ulaşmak mümkün olmayacak. Sadece arkadaşlarınız yaptığı paylaşımları veya arkadaşınız olmayan kullanıcıların paylaştıkları “herkese açık” gönderiler arama sonuçlarında gösterilecek.

Aynı zamanda bu arama ekranında “Trend olan” paylaşımlara da özel olarak yer verilecek. Tıpkı Twitter’da olduğu gibi Facebook’ta da gönderiler ana başlıkları altında toparlanacak. Bu özellik farklı bir arayüzle “Facebook Signal” olarak duyurulmuştu. Özelliğin kullanıcılara yansıması ise bu şekilde olacak. Yurtdışında an itibariyle kullanıma sunulan bu özelliğin birkaç gün içerisinde ülkemizde de kullanılması bekleniyor. Facebook arama özelliğinin nasıl çalışacağını merak ediyorsanız aşağıdaki GIF dosyasından görüntüleyebilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*