Renk seçin:


Tanka Nasıl Çıkılır?

  • 23 Temmuz 2017
  • 487 kez görüntülendi.
Tanka Nasıl Çıkılır?

Tanka Nasıl Çıkılır;

Evet arkadaşlar 15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişimi sonrası bir çok teknik ve taktik deneyen yurdum insanı bazı denemeler sonucu başarıya ulaşsa da tecrübe ederek Bir tank nasıl durdurulur bunu bilmesi gerekiyor.

tank-nasil-durdurulur-tank-durdurma-taktik-ve-teknikleri

Türk halkı hulk olmasa da en az Hulk kadar güçlü cesur ve kendinden emindir. Tanklar yapı olarak zırhlıdır tanka taş atmak tekme atmak yumruk ve sopa ile vurmak tank zarar veremez ve durdurmaz. Her ne kadar kanımızda ki milli coşkunun fışkırması sonucu tanklara saldırsakta bu işe yaramayacaktır.

Öncelikle tankın hassas noktalarına yönelmek gerekiyor buda tank mekaniğini bilmekten geçiyor.Bana göre tankın en hassas noktası yürüme ve yürütme aksamıdır. Nedir bunlar 1 Paletleri 2 Motoru.

Tank önüne durup elle itmek yada önüne araç ve benzeri engeller koymak ta tankı asla durdurmaz çünkü tank motoru v12 yani çok güçlü bir motordur ayrıca motor gücü palet sistemine iletilir bu da sıfır patinaj anlamına gelir. Ortalama ağırlığı 50 ton olan bu canavarlar engel dinlemeyecektir.

Bir tankı durdurmak için paletlerine saldırmak gerekir. Tank paletleri Dozer yada Ekskavatör paletinden daha zayıftır . Palet arasına sıkıştırılan metal ve sert parçalar paletin ince ve zayıf yeri olan ek yerlerinden kopmasına neden olacaktır Böyle bir kopma Tankı durdurur.

tank-nasil-durdurulur-tank-durdurma-taktik-ve-teknikleri-tank-mekanigi

tank durdurma taktikleri egzoz tıkamak paletlere taş tıkamak
Bir diğer ve işe yarar yöntem ise 15 Temmuz darbe girişimi gördüğümüz egzoz tıkama ve hava filtresi kapamadır bu teknikler sayesinde motorun çalışma düzeni bozulacak ve motor stop edecektir. Tanklar muharebe araçlarıdır, su ve nehirlerden geçmek içinde tasarlanmıştır bu yüzden egzoz ve hava filtreleri su almaması için yukarıda dır.

Tanka çıkmak için önünden hamle yapmak akıllıca olmayacaktır çünkü top namlusu, paletler ve tankın makineli tüfekleri genelde öne bakar durumdadır. Tank sürücüsü de önde iken sizi görüp üzerinize ölümcül bir manevra yapabilir. Tanka çıkmak için yanlardan ve arkadan hamle yapmak daha mantıklıdır. Fakat arka taraflardan basıp çıkacağınız çıkıntılar bulmakta zorlanabilirsiniz. Bu durumda en uygun alternatif tanka yanlardan çıkmaktır. Hareket halinde ise paletlerine değil başka çıkıntılara basmaya dikkat edin. Çünkü bastığınız paletler ayağınızı ya da elinizi kapabilir. Tanka çıktıktan sonra neler yapabileceğinizi yukarıda yazdık. Tabi hayal gücünüzü ve mekanik bilginizi kullanarak bir sürü yöntem türetebilirsiniz. Biraz düşünüp kafa yorduktan sonra tanka nasıl çıkılır, tank nasıl durdurulur gibi sorulara onlarca cevap bulacağınıza eminim. Tanklar bizim tanklarımız ancak içine bizim canımıza kast edecek hainler binerse günlerini göstermesini pekala biliriz. Türk silahlı kuvvetlerimizi seviyoruz ve şer odaklarına hizmet eden isyancılardan ayıklanmasını temenni ediyoruz.

Şimdilik bu kadar araştırıp yazıya eklemeye devam edeceğim. Allah bir daha o günleri göstermesin ama Her Türk asker doğar asker olmak için de silaha değil imana ve akıla ihtiyaç vardır…

Yorum yaparak siz de fikirlerinizi sunabilirsiniz. 14 Temmuz günü insan tankı durdurabilir mi diye sorsalar hadi len insan nası durduracak derdik ama durduruluyormuş. Bu yüzden fikirlerinizi yorum yapın gün gelir lazım olur..

 

kaynak: bknz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*