Site Rengi

Bilge Günlük

Detaylı Holochain Rehberi – 2021 ve Sonrası Holo Fiyat Tahmini

Detaylı Holochain Rehberi – 2021 ve Sonrası Holo Fiyat Tahmini

Bugün BeInCrypto Türkiye olarak Holochain nedir sorusuna detaylı bir rehberle cevap vereceğiz ve Holo fiyat tahmini üzerine konuşacağız. Bilindiği gibi blockchain, dünyadaki yerini hızla sağlamlaştırmaya devam etmektedir. Peki ya bunun yanında başka teknolojiler de gelişiyorsa? Bu başka teknolojilerden biri olarak bilinen ve Türkiye’de oldukça popüler olan Holochain ya da kısaca Holo üzerine hazırladığımız bu yazının sizler için yararlı olmasını diliyor ve yazımıza başlıyoruz!

Bu Yazıda:

 • Holochain Nedir?
 • Holochain Nasıl Çalışır?
 • Holochain Nerelerde Kullanılabilir?
 • Holochain Blockchain’den Farklı Mıdır?
 • Neden Holochain Olarak Adlandırılır?
 • Holochain’in Artıları ve Eksileri
 • Holo Token Nasıl Satın Alınır?
 • Holo Fiyat Tahmini
 • Sonuç

Holochain Nedir?

Açık kaynaklı bir proje olan Holochain, diğer blockhainler’den daha hızlı performans gösterebileceğine inanılan dağıtılmış bir bilgi işlem ağıdır. Holochain, herhangi bir otoriteye sahip olmayan P2P yani eşler arası network iletişimi yolundan gitmektedir. Bu yol sayesinde ise sonsuz bir ölçeklenebilme kapasitesine sahip olduğu iddia edilir. Böylece dağıtılmış uygulamaların eklenmesi, network’ün performansında herhangi bir düşüşe neden olmaz. Mevcut kripto para birimine ise HOT adı verilmektedir.

Belirtmek gerekir ki yeni yeni hayatımıza girmeye başlamış olsa da Holochain’in tarihi Bitcoin whitepaper’ının yayınlanmasının da öncesine dayanmaktadır. Ayrıca, tamamen kullanıcının kontrolünde olan bir ekosistem kurmayı hedeflemektedir.

Holo Fiyat Tahmini ve Holochain Nasıl Çalışır?

holo fiyat tahminiHolochain ekosistemi, dağıtılmış bilgi işleminin ana bilgisayarlarından ve kullanıcılarından oluşur. Holo sahibi olan kişiler dağıtılmış uygulamaları barındırabilir ve bu barındırmanın karşılığında ise Holo Fuel ile ödeme alırlar. Kullanıcılar da bu uygulamaları kullanabilir.

Teknik olarak, her kullanıcının kendi zincirine sahip olduğu Dağıtık Hash Tablolarının (DHT) onaylanması gerekir. Bir işlem her iki tarafın zincirinde imzalanmalıdır. İmzalandıktan sonra ise bilgiler tarafların DHT’lerinde yayınlanır.

Node’ların burada yapması gereken şey, sistem içinde küresel işlemlerin yalnızca bir kısmını tutmaktır. Bu sayede bahsedilen büyük ölçeklendirme kapasitesi ortaya çıkmış olur. Ayrıca, cep telefonlarının node olarak kullanılmasına da olanak tanınır.

Holochain Nerelerde Kullanılabilir?

Holochain’in birçok kullanım alanı vardır. Bu kullanım alanlarından bazıları şunlardır:

 • Sosyal Medya Uygulamaları: Örneğin Junto, Holochain üzerinde sosyal medyayı kullanarak şu ana kadarki sosyal medya yaklaşımımızı yapısal ve mimari bir düzeyde değiştirmeyi hedeflemektedir.
 • Tedarik Zincirleri: Producer’s Token isimli bir tedarik zinciri girişimi, diğer tüm platformların arasında Holochain’i tercih etmiştir. Holochain, blokchain’e benzer bir şeffaflığa sahiptir fakat tüm işlemlerin geçmişini içeren monolitik bir defter kullanarak verimsizlik yaratmaz. Bunun yerine her bir kullanıcının kendi hash zincirine sahip olduğu, kişi merkezli bir platform olarak öne çıkar.
 • Uber ve Airbnb gibi end-to-end platformları
 • Oylama sistemleri
 • İş akışı düzenleme ve iade toplama sistemlerine sahip çeşitli kamu kurumları

Holochain Blockchain’den Farklı Mıdır?

Öncelikle belirtmemiz gerekir ki Holochain bir blockchain değildir! İlerleyen zamanlarda blockchain’in yerini alması beklenen teknolojidir.

Holochain İletişim Yöneticisi Matthew Schutte, kendilerini blockchain’e bir alternatif olarak tanımlıyor. Bu da blockchain’de bulunan madencilik gibi kavramların burada bulunmadığı anlamına gelir çünkü Holochain’de her node kendi zinciri üzerinde çalışır. Yani tamamen farklı bir oluşumla karşı karşıyayızdır.

Bildiğimiz üzere blockchain’de küresel bir fikir birliği mekanizması kullanılır. Bunun aksine Holochain’de ise bu fikir birliği mekanizmasına ihtiyaç duyulmaz. Bu ihtiyacın ortadan kaldırılması ile de daha iyi ölçeklenebilirlik

, uyarlanabilirlik, verimlilik ve genişletilebilirlik fırsatları elinize geçmiş olur.

Neden Holochain Olarak Adlandırılır?

Farklı teknolojilerden oluşması ve ‘bütün’ bir deneyim sağlaması nedeniyle bu teknolojiye Holochain ismi verilmiştir. Ayrıca, yapısal olarak da holografik bir platform sunmaktadır. Yani ayrı ayrı bileşenlerden ortaya tutarlı bir bütün çıkmaktadır.

Holochain’in Artıları ve Eksileri

Holochain’in Artıları:

 • Sınırsız ölçeklenebilirlik
 • Düşük enerji kullanımı
 • Çevre dostu
 • Dağıtık Hash Tablosu (DHT) test aşamasını geçmiş ve kanıtlanmış bir teknolojidir
 • Transfer süreleri oldukça kısadır

Holochain’in Eksileri:

 • DHT teknolojisi kanıtlanmış olsa da Holochain’deki durumu henüz tam olarak test aşamasını geçebilmiş değildir.
 • Para olarak kullanımı konusunda güven sorunu yaşatabilir. Eğer node’lardan birinde bir sistem hatası olursa dağıtılmış bir defter olmadığı için kime hangi konuda ulaşıp güveneceğinizi bilemeyebilirsiniz.
 • Madenciliğin olmaması madencilik yapmak isteyen kullanıcılar için eksi sayılabilir.
 • Kuantum bilgisayarlar verilerin şifresini çözebilir.
 • Gizlilik açısından çok uygun değil çünkü veriler tüm DHT ağında paylaşılıyor.

Holo Token (HOT) Nasıl Satın Alınır?

holo fiyat tahminiHolochain’in kendi token’ı HOT’ı almak da diğer kripto paralarda olduğu gibi oldukça basittir. Öncelikle banka veya kredi kartı ile alımı kabul eden bir borsadan BTC veya ETH satın almanız gerekir. Daha sonra ise aldığınız kripto paralarınızı BTC veya ETH karşılığında HOT satan bir borsaya transfer edin. Böylece HOT satın alımınızı gerçekleştirmiş olursunuz!

HOT alımınızı destekleyen çeşitli borsalar bulunmaktadır. Bunlardan bazılarına ise Binance, Livecoin, HitBTC, Exrates ya da CoinEx örnek verilebilir.

Ayrıca satın aldığınız HOT’larınızı saklamak konusunda da endişelenmenize gerek yok. HOT’ı destekleyen çeşitli cüzdanlar bulunmaktadır. Örnek olarak MyEther Wallet, Ledger Wallet, MetaMask veya Trust Wallet verilebilir.

Holo Fiyat Tahmini

Holo çalışanlarının büyük çabaları sonucunda Holo 2019 yılında iyi başarılar elde etmiş ve 2020 yılına da güzel bir giriş yapmıştır.

Holo Mart 2020’de 0.0006 dolardan 0.0002 dolara bir düşüş göstermiştir. Daha sonra ise Ağustos ayına kadar olan süreçte istikrarlı bir yükselişle 0.0008 dolara ulaşmıştır. Ancak bu noktadan itibaren tekrar bir düşüşe maruz kalan Holo, 0.0005 dolara kadar gerilemiştir. 2021 yılında ise fiyatın toparlanıp 0.0010 dolara ulaşabileceği tahmin edilmektedir.

Wallet Investor analistlerinin ön gördüğüne göre, 5 yıl içinde Holo fiyatı %121.39 oranında artış kaydedebilir. Digital Coin uzmanları ise 2021’nin sonuna kadar Holo’da bir artış yaşanacağını ancak bundan sonraki dönemde yerini koruyup ne artacağını ne de azalacağını belirtmektedir. Her iki senaryoda da gördüğümüz üzere, Holo’nun 2021’in sonuna kadar bir artış yaşayacağı düşüncesi ortak noktada buluşmaktadır.

Ayrıca HoloPort isimli cihazların 2019’un son haftasında dağıtılmaya başlamasıyla birlikte bu durumun da fiyat artışına oldukça katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

Sonuç

Holochain görüldüğü üzere blockchain teknolojilerinin izinden giden birçok projenin aksine daha farklı bir yol izlemektedir. Kullanılabileceği çeşitli alanlar ve vadettiği farklı uygulamalar her ne kadar heyecan yaratsa da yatırım yapmadan önce her bir yatırımcının kendi araştırmasını derinlemesine yapması finans dünyasının altın kuralı olarak öne çıkıyor.

Bu makalede Holochain projesine detaylı bir bakış sağladık ve Holochain fiyat tahminlerine yer verdik. Makalenin yararlı olduğunu umuyor ve bir sonraki içerikte tekrar görüşmek dileğiyle sizlere şimdilik veda ediyoruz!

 

kaynak: bu yazı şu adresten alınmıştır. Alıntı yapılıp yapılmayacağına dair bir atıfta bulunulmadığından paylaşılmıştır. Yazarı ise buradan görülebilir. Eğer paylaşım ve telif ihlali olduğunu düşünüyor iseniz  buradaki iletişim formumuzdan ulaşarak veya bu yazının altına yorum bırakarak talebinizi bize ulaştırabilirsiniz. Saygılarımızla

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Dermanel Bitkisel Çözümler
Son Yazılar
Günlük Burçlar
GALERİ
(Güncel: 17 MAYIS 2023) 1.ALTERNATİF Öncelikle uygulama kullanarak kolayca update yani güncelleme servisini kapatabilirsiniz. Buraya veya buraya tıklayarak Windows Update Blocker v1.7 uygulamasını indirin ve aşağıda gördüğünüz şekilde güncelleme servisini...
SMF Simple Machines Forum 2.1 Kararlı Sürüm Yayınlandı. Uzun bir aradan hatta yıllardan sonra nihayet,...
24 Haziran 2021 tarihinde Microsoft tarafından tanıtılan Windows 11 sistem gereksinimleri çoğu kullanıcının yeni sisteme...
Windows 11 Türkçe Final Sürüm yayınlandı ve kurulum medyaları artık resmi yansılarda indirilmeye hazır hale...
Windows 11 de kurulum yaptıktan sonra masaüstünde aşağıdaki gibi EDGE İnternet tarayıcı ve Geri Gönüşüm...
(Güncel: 17 MAYIS 2023) 1.ALTERNATİF Öncelikle uygulama kullanarak kolayca update yani güncelleme servisini kapatabilirsiniz. Buraya veya buraya tıklayarak Windows Update Blocker v1.7 uygulamasını indirin ve aşağıda gördüğünüz şekilde güncelleme servisini...
SMF Simple Machines Forum 2.1 Kararlı Sürüm Yayınlandı. Uzun bir aradan hatta yıllardan sonra nihayet,...
Windows 11 de kurulum yaptıktan sonra masaüstünde aşağıdaki gibi EDGE İnternet tarayıcı ve Geri Gönüşüm...
Linux sistemlerde terminal yani uçbirim üzerinde shred, wipe, dd komutları kullanılarak güvenli disk temizleme işlemi...
Uygulamayı buraya veya aşağıdaki resme tıklayıp kurduktan sonra Bee Network ağına dahil olup Bee Coin...
TikTok trendleri her zaman moda olmaya devam ediyor. Sadece güzellik, müzik, komik ya da ilginç içerikler ile ilgili olması şart değil. Son zamanlarda da sosyal medyada sık sık önerilen “internal...
KÖPEK ISIRDIKTAN HEMEN SONRA NE YAPILMALI? Yara enfeksiyon kaparsa olursa şiddetli ciddi bir sorun haline...
Ürün Açıklaması Dermanel Ter Ve Koku Önleyici Sprey Deri yüzeyinde ter gözeneklerini kapatmadan içeriğinde yer...
Ürün Bilgileri Cilt Tipi Tüm Cilt Tipleri Hacim 1 – 15 ml Ek Özellik Anti...
Ürün Açıklaması Dermanel Nasır Tedavi Seti İçerik : aqua,trikloraasetikasit,laktikasit,salisilikasit,piroksilin,etanol,etil asetat,castor oil Set : 15 ml...
(Güncel: 17 MAYIS 2023) 1.ALTERNATİF Öncelikle uygulama kullanarak kolayca update yani güncelleme servisini kapatabilirsiniz. Buraya veya buraya tıklayarak Windows Update Blocker v1.7 uygulamasını indirin ve aşağıda gördüğünüz şekilde güncelleme servisini...
Hipnoz etme sözleri her ne kadar insanlara sihir gibi gelsede işin arkasında belli kalıplar vardır....
Linux sistemlerde terminal yani uçbirim üzerinde shred, wipe, dd komutları kullanılarak güvenli disk temizleme işlemi...
Bilinen sosyal medya platformlarından sıkıldıysanız, alternatif olarak farklı, yeni ve kaliteli bir sosyal medya ortamı...
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde okuyan yüz binlerce öğrenci, bugünden itibaren AÖF vize sınavlarına online olarak...
(Güncel: 17 MAYIS 2023) 1.ALTERNATİF Öncelikle uygulama kullanarak kolayca update yani güncelleme servisini kapatabilirsiniz. Buraya veya buraya tıklayarak Windows Update Blocker v1.7 uygulamasını indirin ve aşağıda gördüğünüz şekilde güncelleme servisini...
TikTok trendleri her zaman moda olmaya devam ediyor. Sadece güzellik, müzik, komik ya da ilginç...
KÖPEK ISIRDIKTAN HEMEN SONRA NE YAPILMALI? Yara enfeksiyon kaparsa olursa şiddetli ciddi bir sorun haline...
AİLE DESTEK ÖDEMESİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR? İhtiyaç sahibi olduğuna kanaat getirilen herkes aile destek ödemesinden yaralanabilecek....
Ürün Açıklaması Dermanel Ter Ve Koku Önleyici Sprey Deri yüzeyinde ter gözeneklerini kapatmadan içeriğinde yer...
Tilavet secdesi nedir? Tilavet secdesi, Kur’ân-ı Kerim’de tam ondört yerde geçen secde ayeti vardır. Kuran-ı Kerimde 14 yerde geçen secde ayetlerini okursak veya okunduğunu duyarsak  yapmakla yükümlü olduğumuz secdeye tilavet...
LGS sonuçlarının açıklanacağı saat belli oldu. Liselere geçişte uygulanan merkezi sınavın sonuçlarının 16.00’da www.meb.gov.tr –...
Bilindiği üzere dünya futbolunun en büyük organizasyonu FIFA 2018 Dünya Kupası 14 Haziran Perşembe günü...
Bilindiği üzere çevrimiçi konum bildirimi yapmak için tercih ettiğimiz popüler uygulamalardan biri Swarm. Peki swarm...
Samsung Galaxy Note 8 oldukça uzun bir bekleyişin ardından New York’ta ve Türkiye’de aynı zamanda...
SMF Simple Machines Forum 2.1 Kararlı Sürüm Yayınlandı. Uzun bir aradan hatta yıllardan sonra nihayet, geliştirici Sesquipedalian SMF 2.1 final sürümünü şöyle duyurdu:   Sevgili Üyeler, Simple Machines uzun zamandır...
Uygulamayı kurduktan sonra Pi Network ağına dahil olup Pi Coin madenciliği yapmak için referans koduna...
Sağlık Bakanlığı tarafından Alo 184 hattının ardından, Koronavirüs Bilim Kurulu’nun yönlendirmesi ile Koronavirüs için vatandaşların...
Muhakkak ki web aleminin en yaygın kullanılan içerik yönetim sistemlerinin (cms) başında WordPress gelmektedir. Bu...
Dilediğiniz renk kodunu seçmek için aşağıdaki uygulamayı kullanabilirsiniz. Listenin altında kodları verilmiş renk listesinden de...
TikTok trendleri her zaman moda olmaya devam ediyor. Sadece güzellik, müzik, komik ya da ilginç içerikler ile ilgili olması şart değil. Son zamanlarda da sosyal medyada sık sık önerilen “internal...
KÖPEK ISIRDIKTAN HEMEN SONRA NE YAPILMALI? Yara enfeksiyon kaparsa olursa şiddetli ciddi bir sorun haline...
Ürün Açıklaması Dermanel Ter Ve Koku Önleyici Sprey Deri yüzeyinde ter gözeneklerini kapatmadan içeriğinde yer...
Ürün Bilgileri Cilt Tipi Tüm Cilt Tipleri Hacim 1 – 15 ml Ek Özellik Anti...
Ürün Açıklaması Dermanel Nasır Tedavi Seti İçerik : aqua,trikloraasetikasit,laktikasit,salisilikasit,piroksilin,etanol,etil asetat,castor oil Set : 15 ml...
Çok beğenilen ve tercih edilen tarlılardan olan revaninin nasıl yapıldığını öğrenelim. Revani tatlısı Osmanlı Mutfağından bugüne ulaşmış ve insanların zevkle yediği hoş bir tatlı olmuştur. Revani yapmak ise oldukça kolay...
Dileyene körili mantarlı, dileyene kremalı mantarlı tavuk sote! Tek seferde tava kirletmeden, vakit harcamadan iki...
Sofralarımızın vazgeçilmez lezzeti ramazan pidesi kaç kalori? Peki ramazan pidesi kilo aldırır mı? İşte tüm...
Malzemeler 400 gr bitter çikolata 2 tatlı kaşığı granül kahve 300 gr krema Kakao
Malzemeler 3 adet yumurta yarım çay bardağı süt Biraz tuz ve yeteri kadar  dilimlenmiş bayat...
Archman Gnu/Linux