Site Rengi

Bilge Günlük

Pi Network Nedir – Pi Coin Nedir? Nasıl Üye Olunur ve Kazanılır?

Pi Network Nedir – Pi Coin Nedir? Nasıl Üye Olunur ve Kazanılır?

Uygulamayı kurduktan sonra Pi Network ağına dahil olup Pi Coin madenciliği yapmak için referans koduna tulliana yazmanız yeterlidir.

Bizim referans kodumuz ile yüzlerce katılımcıya ulaştığı için size daha çok kazandıracak bir zincire katılmış olacağınızı unutmayın.

 

Son zamanlarda adını sık sık duyduğumuz ve popülaritesini günden güne arttıran Pi Coin tam olarak nedir, bu coinin fiyatı nedir? hadi şimdi hep beraber inceleyelim.

Pi Coin Nedir?

Son zamanlarda çeşitli platformlarda sık sık duymaya başladığımız Pi Coin yeni nesil bir dijital varlık, kripto paradır. Varlık ve gelişim sebebi olarak dünyanın en çok kullanılan platform olmak, üyeler arasında kripto para ile hizmet veren bir pazar oluşturmayı hedeflemiştir. Pi Coin

, Stanford üniversitesinde bulunan üç girişimci tarafından geliştirilmeye başlayarak kullanıma sunulmuştur. Taban olarak Stellar Lumen (XLM) dijital para platformunu baz almıştır. Pi coin, gelişim evresinde Stellar Lumen madencilik işlemini simüle ederek kişilerin yetenek ve kabiliyetine bağlı bir paylaşım modeli ortaya koymuştur.

Pi Coin, esas olarak Bitcoin ve diğer kripto paralar ile aynı temellere sahip olsa da işleyiş açısından diğer kripto paralardan tamamen ayrılmaktadır.

Pi Coin nedir sorusunun üzerinden kısaca geçtikten sonra Pi Network olarak tanımlanan bu mantığı sade bir şekilde gözden geçirelim.

Pi Network / Pi Coin Madenciliği:

Pi Network ağına girdikten sonra internet ve elektriğe ihtiyaç duymaksızın madencilik yapabilirsiniz. Mobil uygulamalar üzerinden yapılan bu madencilik işlemini bir kez başlattıktan sonra telefonu kapatmış olsanız bile Pi Network madencilik işlemine devam ediyor. Aslında burada madencilik kazma işleminden ziyade yaygınlık ve bir zincir oluşturma çabası var.

Uygulamayı kurup giriş yaptıktan sonra işlemini başlatın ve Pi Network her 24 saatlik zaman diliminde size Pi kazandırmaya başlayacak. 24 saatlik zaman diliminde bu madencilik işlemini üç kere tamamladıktan sonra artık katkıcı rolüne ulaşırsınız ve kendi güvenlik çemberinizi kurabilirsiniz.

Oluşturduğunuz güvenlik çemberine istediğiniz kadar arkadaş veya katılımcı davet ederek madencilik işlemi yapabilirsiniz. Sisteme sizin referans kodunuz ile üye olan katılımcılardan sadece 5 tanesinin yaptığı madencilik işleminden yararlanırsınız.

Tüm dijital kripto para birimlerinin üretiminde olduğu gibi Pi Coin de madencilik işlemi belirli seviyeye ulaştıktan sonra halving yani yarılanma denilen işlem gerçekleşir. Yani üye sayısın yeni değerlere ulaştıkça yaptığınız madincilik işleminden kazancınız da yarıya düşüyor. Kripto paralardaki bu sistem, paranın her geçen gün daha zor elde edilmesini ve değer kazanmasını amaçlamaktadır.

Pi Network ağına Nasıl Kayıt Olunur?

Pi Network ağına katılarak madencilik yapabilmeniz için telefonunuza uygulama mağazasından Pi Network uygulamasını indirmeniz ve tedarik ettiğiniz bir referans koduyla kayıt olmanız gerekmektedir.

Uygulamayı indirip üye olunca size her 24 saat aralığında bir bildirim gelecek. Uygulama arayüzünde yer alan yıldırım simgesine tıklayarak madencilik işlemine devam edebileceksiniz. Madencilik işlemine başladıktan sonra hem referansı ile üye olduğunuz şahıs, hem de sizin referans kordunuzla üye olan kişilerle birlikte bir çember kuracaksınız ve madencilik kapasiteniz %25 daha artacaktır. madincelek işlemini başlattıktan sonra internetiniz veya telefonunuz kapalı olsa dahi madencilik işlemi kesintisiz devam edecektir.

Güvenlik Çemberi Nedir?

Pi Network uygulamasını telefonunuza kurduktan sonra 3 periyot halinde, 24 saatlik madencilik işlemi tamamlanınca dahil olduğunuz sistem sizi katkıcı rolüne yükseltir ve bir güvenlik çemberi oluşturmanıza imkan sağlar.

Güvenlik çemberine referans kodunuz ile davet ettiğiniz şahıslar da eklenir ve azami 5 kişiden faydalanma imkanınız olur. Oluşturduğunuz güvenlik çemberi sayesinde madencilik hızınız artar ve daha fazla Pi kazanmaya devam edersiniz.

Güvenlik çemberinde Pi kazanmak için sizin referans kodunuz ile üye olan şahıslarla aynı zamanda madencilik yapmak zorundasınız. Eğer madencilik işlemleriniz devam ederken referanslarınızın işlemi biterse maalesef Pi kazanamazsınız.

Peki Pi Borsalarda Ne Zaman Yerini Alacak ve Listelenecek?

Pi Coinin kripto para borsalarında listelenmesi için evvela kendi ana blok zincirine (mainnet) geçmesi gerekir. Sistemin tüm fonksiyonlarının da kopya bir blok zincir ile test edilmesi de gerekir. Tüm testlerden sonra Pi Coinin sorunsuz bir şekilde çalıştığı ortaya konursa ana blok zincir mainnet’e geçebilir. Tüm işlemlerin ardından kripto para borsaları Pi Coini listeleyebilir. Şimdilik Pi Coin’in ne zaman borsalara gireceği hakkında net bir veri bulunmamaktadır.

Pi Coin Fiyatı Nedir?

Pi Coin şimdilik kripto para borsalarında listelenmediği ve madencilik işlemi devam ettiği için maddi bir değeri yoktur. Biriktirip zamanla maddi olarak hangi noktaya geleceğini sabırla bekleyeceğiniz bir dijital yatırım aracı olarak Pi Coine sahip olmanızda fayda olabilir.

Dijital para madencilik ve blok zincir teknolojisi için belirli bir gücün tüketilmesi ve dijital bir varlık üretilmesi gerekir. Eğer güç yoksa madencilik yapılamaz, madencilik yapılamaz ise blok zinciri de olmaz. Blok zinciri yoksa kripto para da olmaz. Blok zincirinin ekseninin güce dayalı olduğunu göz önünde bulundururarak bir çıkarım yapacak olursak, akıllı telefonunuza kurduğunuz Pi Network aslında dijital para madenciliği yapan bir uygulama değildir. İnternetinizi tüketecek veya telefonunuzun pil ve donanım ömrünü sömürecek bir uygulama değildir. Pi Network madenciliği denilen şey esasen, diğer kripto paraların tamamından farklı olan bu dijital para teknolojisinin yaygınlaşmasına ve büyümesine katkı sağlamak, halkayı genişletmek ve bu katkıdan genişlemeden payınıza düşeni almaktır.

Uygulamayı kurduktan sonra Pi Network ağına dahil olup Pi Coin madenciliği yapmak için referans koduna tulliana yazmanız yeterlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Murat dedi ki:

  Bu işten bir şey çıkar mı bilemeyiz tabi ki. Fakat bir masrafı veya zahmeti yok. Olur mu olur, denemeye değer.

  Davet kodu : muratyurdakul

 2. onuriscan59 dedi ki:

  Geleceğin Coin’i Pi Coin google play storeden ya da app storeden aşağıda yazmış oldugum referens kodu ile (onuriscan59)kayıt olabilirsiniz.Sıfır Risk sadece uygulamayı indirin ve günde 1 kere uygulamayı açmanız yeterlidir. Denemeye değer ileride belki bir faydası olur ekonominize onuriscan59 referans koduyla üyeliğe ilk adımı atabilirsiniz. rastgelsin

 3. gökhan REFERANS KODU: gocel dedi ki:

  Kripto para Btc’nin ilk çıktığı zamanlardaki gibi şuan kazım işlemi yapılıyor, 24 saatte 1 kere girip tıklıyarak kazım (mining) periyodunu çalıştırıyorsunuz.. Dikkat çekici projeye benziyor. en nihayetinde yatırım riskiniz de yok. uygulama indir, günlük login ol geç. yarın öbür gün prim yapar iyi ki dersin, yapmassa da siler geçersin… 2019’un son çeyreğinde Stanford üniversitesinde okuyan 3 genç ile başladı proje.. 2022’nin başlarında borsaya giriş planlanıyor, gelecek vaad eden bir coin olduğunu söylüyebilirim. Herhangi bi para ödemiyorsunuz, günlük girip 1 kere tıklayıp kazma işlemi yapıyorsunuz.. Belki 1 btc olamaz ama onun gittiği yoldan gidiyor kesinlikle.. Pi network yazıp uygulamayı indirebilirsiniz REF: gocel yazabilirsiniz referanssız kayıt olmuyor kesinlikle. Kaybedecek birşeyiniz yok çok hızlı büyüyen bir Coin belli bir seviyeye para ile satılabilecek, bu süreçte sizin kazdığınız pi’ler sizin artınız olacak. REFERANS KODU : gocel

 4. Gökhan dedi ki:

  goganceren20

 5. Adnan dedi ki:

  Pi network davetiye…atmaca7853
  Bee network davetiye…morgil53
  Time stope davetiye…morgil53
  Eagle mining davetiye…Morgil

 6. Burda dedi ki:

  7/24 Aktif ???

  Yüksek Kazanç İçin??

  ✅Pi Network ?

  https://minepi.com/unsiii

  Referans (Davet) Kodu: unsiii

  ✅Bee Network ?

  https://bee.com/download

  Referans (Davet) Kodu: unsiii

  ✅TimeStope ?

  https://www.timestope.com/download

  Witness: unsiii

 7. Duygu dedi ki:

  Hem güzel işler yapabileceğimiz hem de guzel sohbetler kurabileceğimiz bir uygulama refarans duygykavraz

 8. ferhat dedi ki:

  Kripto para Btc’nin ilk çıktığı zamanlardaki gibi şuan kazım işlemi yapılıyor, 24 saatte 1 kere girip tıklıyarak kazım (mining) periyodunu çalıştırıyorsunuz.. Dikkat çekici projeye benziyor. en nihayetinde yatırım riskiniz de yok. uygulama indir, günlük login ol geç. yarın öbür gün prim yapar iyi ki dersin, yapmassa da siler geçersin…davet kodu Ferhat0636

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Dermanel Bitkisel Çözümler
Son Yazılar
Günlük Burçlar
GALERİ
(Güncel: 17 MAYIS 2023) 1.ALTERNATİF Öncelikle uygulama kullanarak kolayca update yani güncelleme servisini kapatabilirsiniz. Buraya veya buraya tıklayarak Windows Update Blocker v1.7 uygulamasını indirin ve aşağıda gördüğünüz şekilde güncelleme servisini...
SMF Simple Machines Forum 2.1 Kararlı Sürüm Yayınlandı. Uzun bir aradan hatta yıllardan sonra nihayet,...
24 Haziran 2021 tarihinde Microsoft tarafından tanıtılan Windows 11 sistem gereksinimleri çoğu kullanıcının yeni sisteme...
Windows 11 Türkçe Final Sürüm yayınlandı ve kurulum medyaları artık resmi yansılarda indirilmeye hazır hale...
Windows 11 de kurulum yaptıktan sonra masaüstünde aşağıdaki gibi EDGE İnternet tarayıcı ve Geri Gönüşüm...
(Güncel: 17 MAYIS 2023) 1.ALTERNATİF Öncelikle uygulama kullanarak kolayca update yani güncelleme servisini kapatabilirsiniz. Buraya veya buraya tıklayarak Windows Update Blocker v1.7 uygulamasını indirin ve aşağıda gördüğünüz şekilde güncelleme servisini...
SMF Simple Machines Forum 2.1 Kararlı Sürüm Yayınlandı. Uzun bir aradan hatta yıllardan sonra nihayet,...
Windows 11 de kurulum yaptıktan sonra masaüstünde aşağıdaki gibi EDGE İnternet tarayıcı ve Geri Gönüşüm...
Linux sistemlerde terminal yani uçbirim üzerinde shred, wipe, dd komutları kullanılarak güvenli disk temizleme işlemi...
Uygulamayı buraya veya aşağıdaki resme tıklayıp kurduktan sonra Bee Network ağına dahil olup Bee Coin...
TikTok trendleri her zaman moda olmaya devam ediyor. Sadece güzellik, müzik, komik ya da ilginç içerikler ile ilgili olması şart değil. Son zamanlarda da sosyal medyada sık sık önerilen “internal...
KÖPEK ISIRDIKTAN HEMEN SONRA NE YAPILMALI? Yara enfeksiyon kaparsa olursa şiddetli ciddi bir sorun haline...
Ürün Açıklaması Dermanel Ter Ve Koku Önleyici Sprey Deri yüzeyinde ter gözeneklerini kapatmadan içeriğinde yer...
Ürün Bilgileri Cilt Tipi Tüm Cilt Tipleri Hacim 1 – 15 ml Ek Özellik Anti...
Ürün Açıklaması Dermanel Nasır Tedavi Seti İçerik : aqua,trikloraasetikasit,laktikasit,salisilikasit,piroksilin,etanol,etil asetat,castor oil Set : 15 ml...
(Güncel: 17 MAYIS 2023) 1.ALTERNATİF Öncelikle uygulama kullanarak kolayca update yani güncelleme servisini kapatabilirsiniz. Buraya veya buraya tıklayarak Windows Update Blocker v1.7 uygulamasını indirin ve aşağıda gördüğünüz şekilde güncelleme servisini...
Hipnoz etme sözleri her ne kadar insanlara sihir gibi gelsede işin arkasında belli kalıplar vardır....
Linux sistemlerde terminal yani uçbirim üzerinde shred, wipe, dd komutları kullanılarak güvenli disk temizleme işlemi...
Bilinen sosyal medya platformlarından sıkıldıysanız, alternatif olarak farklı, yeni ve kaliteli bir sosyal medya ortamı...
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde okuyan yüz binlerce öğrenci, bugünden itibaren AÖF vize sınavlarına online olarak...
(Güncel: 17 MAYIS 2023) 1.ALTERNATİF Öncelikle uygulama kullanarak kolayca update yani güncelleme servisini kapatabilirsiniz. Buraya veya buraya tıklayarak Windows Update Blocker v1.7 uygulamasını indirin ve aşağıda gördüğünüz şekilde güncelleme servisini...
TikTok trendleri her zaman moda olmaya devam ediyor. Sadece güzellik, müzik, komik ya da ilginç...
KÖPEK ISIRDIKTAN HEMEN SONRA NE YAPILMALI? Yara enfeksiyon kaparsa olursa şiddetli ciddi bir sorun haline...
AİLE DESTEK ÖDEMESİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR? İhtiyaç sahibi olduğuna kanaat getirilen herkes aile destek ödemesinden yaralanabilecek....
Ürün Açıklaması Dermanel Ter Ve Koku Önleyici Sprey Deri yüzeyinde ter gözeneklerini kapatmadan içeriğinde yer...
Tilavet secdesi nedir? Tilavet secdesi, Kur’ân-ı Kerim’de tam ondört yerde geçen secde ayeti vardır. Kuran-ı Kerimde 14 yerde geçen secde ayetlerini okursak veya okunduğunu duyarsak  yapmakla yükümlü olduğumuz secdeye tilavet...
LGS sonuçlarının açıklanacağı saat belli oldu. Liselere geçişte uygulanan merkezi sınavın sonuçlarının 16.00’da www.meb.gov.tr –...
Bilindiği üzere dünya futbolunun en büyük organizasyonu FIFA 2018 Dünya Kupası 14 Haziran Perşembe günü...
Bilindiği üzere çevrimiçi konum bildirimi yapmak için tercih ettiğimiz popüler uygulamalardan biri Swarm. Peki swarm...
Samsung Galaxy Note 8 oldukça uzun bir bekleyişin ardından New York’ta ve Türkiye’de aynı zamanda...
SMF Simple Machines Forum 2.1 Kararlı Sürüm Yayınlandı. Uzun bir aradan hatta yıllardan sonra nihayet, geliştirici Sesquipedalian SMF 2.1 final sürümünü şöyle duyurdu:   Sevgili Üyeler, Simple Machines uzun zamandır...
Uygulamayı kurduktan sonra Pi Network ağına dahil olup Pi Coin madenciliği yapmak için referans koduna...
Sağlık Bakanlığı tarafından Alo 184 hattının ardından, Koronavirüs Bilim Kurulu’nun yönlendirmesi ile Koronavirüs için vatandaşların...
Muhakkak ki web aleminin en yaygın kullanılan içerik yönetim sistemlerinin (cms) başında WordPress gelmektedir. Bu...
Dilediğiniz renk kodunu seçmek için aşağıdaki uygulamayı kullanabilirsiniz. Listenin altında kodları verilmiş renk listesinden de...
TikTok trendleri her zaman moda olmaya devam ediyor. Sadece güzellik, müzik, komik ya da ilginç içerikler ile ilgili olması şart değil. Son zamanlarda da sosyal medyada sık sık önerilen “internal...
KÖPEK ISIRDIKTAN HEMEN SONRA NE YAPILMALI? Yara enfeksiyon kaparsa olursa şiddetli ciddi bir sorun haline...
Ürün Açıklaması Dermanel Ter Ve Koku Önleyici Sprey Deri yüzeyinde ter gözeneklerini kapatmadan içeriğinde yer...
Ürün Bilgileri Cilt Tipi Tüm Cilt Tipleri Hacim 1 – 15 ml Ek Özellik Anti...
Ürün Açıklaması Dermanel Nasır Tedavi Seti İçerik : aqua,trikloraasetikasit,laktikasit,salisilikasit,piroksilin,etanol,etil asetat,castor oil Set : 15 ml...
Çok beğenilen ve tercih edilen tarlılardan olan revaninin nasıl yapıldığını öğrenelim. Revani tatlısı Osmanlı Mutfağından bugüne ulaşmış ve insanların zevkle yediği hoş bir tatlı olmuştur. Revani yapmak ise oldukça kolay...
Dileyene körili mantarlı, dileyene kremalı mantarlı tavuk sote! Tek seferde tava kirletmeden, vakit harcamadan iki...
Sofralarımızın vazgeçilmez lezzeti ramazan pidesi kaç kalori? Peki ramazan pidesi kilo aldırır mı? İşte tüm...
Malzemeler 400 gr bitter çikolata 2 tatlı kaşığı granül kahve 300 gr krema Kakao
Malzemeler 3 adet yumurta yarım çay bardağı süt Biraz tuz ve yeteri kadar  dilimlenmiş bayat...
Archman Gnu/Linux