Renk seçin:


KPSS başvurusu için son gün ne zaman? KPSS başvurusu nasıl yapılır?

  • 23 Temmuz 2017
  • 387 kez görüntülendi.
KPSS başvurusu için son gün ne zaman? KPSS başvurusu nasıl yapılır?

KPSS başvurusu için son gün ne zaman? KPSS başvurusu nasıl yapılır?

KPSS başvurusu için ek sürenin hangi tarihte sona ereceğini merak eden yüzbinlerce memur adayı merakla araştırıyor. Normal şartlarda süresi dolan Kamu Personeli Seçme sınavı (KPSS) için, ÖSYM tarafından alınan kararla ek kpss başvuru süresi tanındı ve başvurular için adaylar tekrar bekleyişe geçti.

KPSS başvurusu için son gün ne zaman Başvuru nasıl yapılır
ÖSYM, LYS, KPSS ve ALES başta olmak üzere birçok sınav için başvuru sürelerini uzattı. Geçtiğimiz günlerde başvurusunun sonlanmasının ardından güncelleme yapılan LYS için öğrencilere bir hak daha tanıma kararı alan ÖSYM, bu sınavların yanına KPSS ve ALES’i de ekledi. KPSS sınavına girecek olan yüzbinlerce aday KPSS başvurusu için son günün ne zaman olduğunu araştırmaya başladı. Peki, KPSS başvurusu için son gün ne zaman? Başvuru nasıl yapılır? Şimdi bunlara cevap arayalım.

KPSS BAŞVURUSU İÇİN SON GÜN NE ZAMAN?

ÖSYM’den dün yapılan açıklamada, KPSS için başvuru yapamayan vatandaşlara 1 gün süreli olmak üzere ek başvuru süresi tanındı. Buna göre, KPSS başvuruları KPSS A Grubu ve Öğretmenlik ile KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavları için 3 Mayıs’ta, KPSS A Grubu Alan Bilgisi sınavları için 4 Mayıs’ta başlayacak.

KPSS BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

KPSS başvurusu yapmak için ilk olarak adayların ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi olan AİS’e T.C. Kimlik Numarası ve Aday Şifresi ile giriş yapmaları gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra gelen ekranda “Başvuru Sürecindekiler” butonuna tıklanmalı ve ardından 2017-KPSS seçilmelidir.

Bu aşamadan sonra çıkan Başvuru Formu’na gerekli bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde girilmesi, ardından sınav ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Sınav ücreti bankaya elle yatırılabilri veya internet üzerinden KPSS başvuru formu doldurulduktan sonra kredi kartı ile ödenebilir.

2017 YILI KPSS TARİHLERİ

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)’nin internet sitesinde yer alan sınav takvimine göre;

* Genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri sınavı 21 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşecek. Bu sınavın başvuruları 14-27 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek. Sonuçlar ise 16 Haziran Cuma günü açıklanacak.

* KPSS Alan Bilgisi sınavı 28 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak. Bu sınavın başvuruları 14-27 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sonuçlar ise 16 Haziran Cuma günü açıklanacak.

* KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 16 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. Bu sınavın başvuruları da diğerleri gibi 14-27 Mart tarihinde gerçekleştirilecek. Sonuçlar, 04 Ağustos tarihinde açıklanacak.

 

not: İçeriklerimizin bazıları açık kaynak araştırmalardan derlenmiştir. Telif ihlali olduğunu düşünüyorsanız iletişim modülümüzü kullanarak içeriğin kaldırılmasını ya da talebinizi bize iletebilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

*